Η φράουλα έχει περισσότερη βιταμίνη C απο το πορτοκάλι. 100γρ. φράουλες περιέχουν 60mg βιταμίνης C ενώ 100γρ. πορτοκαλιού 50mg.
29Δεκ
![](https://www.diaitologos-thess.gr/wp-content/uploads/2014/12/%CE%A6%CF%81%CE%AC%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B1-vs-%CE%A0%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%AC%CE%BB%CE%B9.jpg)
Related Post
Βεγκέτα (Vegeta)
H βεγκέτα (vegeta) είναι ένα προϊόν που ίσως δεν γνωρίζει πολύς κόσμος. Είναι ένα μεdίγμα μπαχαρικών και βοτάνων το οποίο χρησιμοποιείται κυρίως στην περιοχή των Βαλκανίων απ’ όπου και προέρχεται.…
Read More
Τρώμε με Όλες Τις Αισθήσεις
Αναζητώντας τα αίτια της παχυσαρκίας, προσέχουμε μόνο την ποσότητα και το είδος της τροφής, αμελώντας τον τρόπο κατανάλωσης και τη διατροφική μας συμπεριφορά. Τρώμε με όλες τις αισθήσεις. Τα μάτια…
Read More